Szukaj
Close this search box.
jak założyć konto na amazonie

Jak założyć konto na Amazon? zapoznaj się z naszym poradnikiem krok po kroku, aby przygotować się do wejścia na na największą platformę handlową w świecie e-commerce. Codziennie na Amazonie dokonują zakupów miliony klientów z całego świata. Sprzedawcy, którzy szukają nowych możliwości rozwoju powinni rozważyć rejestrację konta na Amazonie , który otwiera dostęp do swoich klientów.

Zapoznaj się z procesem rejestracji, który musisz przejść, aby założyć konto na Amazon. Pamiętaj, aby dokładnie się do tego przygotować bo złożenie nieprawidłowych dokumentów może skutkować blokadą rejestracji i brakiem możliwości udziału w programie dla danego podmiotu.

Krok 1. Skompletuj wymagane dokumenty

Zaletą uruchomienia polskiej platformy na Amazonie jest możliwość złożenia dokumentów w języku polskim. Nie jesteś już zobowiązany do przedstawienia dokumentów w jednym z wymaganych języków obcych.

Dokumenty i informację jakie musisz przedstawić:

Krok 2. Przejdź początkowy proces rejestracji

W pierwszej kolejności Amazon poprosi Cię o podstawowe informację takie jak imię i nazwisko, adres e-mail oraz hasło, które będzie przypisane do konta sprzedawcy. Wpisz w wymagane pola informację i przejdź dalej.

Krok 3. Informację o podmocie gospodarczym oraz danych kontaktowych

W kolejnym kroku należy wprowadzić dane dotyczące firmy. Wybierz kraj w którym prowadzisz działalność gospodarczą oraz wpisz nazwę firmy i wybierz rodzaj działalności gospodarczej. Ważne jest, aby dane zostały wprowadzane dokładnie tak samo jak są zapisane w dokumencie, który będzie weryfikował ich poprawność, załóżmy, że będzie to wypis z KRS. Po wprowadzeniu wszystkich informacji przejdź do następnego kroku. Po zatwierdzeniu Amazon poprosi Cię o wpisanie adresu i numeru rejestracyjnego firmy, numeru kontaktowego oraz wyznaczonej osoby do kontkatu.

jak założyć konto na amazon

Krok 5. Dane Biznesowe

Na kolejnym etapie wprowadź dane dotyczące Twojej firmy. Wpisz adres firmowy, numer rejestracyjny firmy oraz numer telefonu osoby wyznaczonej do kontaktu.

rejestracja amazon

Krok 4. Dane konta sprzedawcy

W tym kroku musisz wpisać informację dotyczące wyznaczonej (głównej) osoby do kontaktu. Osoba, która została wyznaczona jako główny kontakt ma dostęp do panelu sprzedawcy, zarządzania płatnościami czyli zleca wypłaty oraz zwroty gotówki. Amazon uznaje działania wyznaczonej osoby czyli „głównego kontaktu” za działania posiadacza rachunku.

rejestracja konta na amazonie

Krok 5. Weryfikacja numeru kontaktowego

Po wpisaniu numeru telefonu dla reprezentującej osoby, Amazon poprosi Cię o jego weryfikację. Masz dwie opcję do wyboru:

Wybierz kraj swojej sieci, a następnie wpisz numer telefonu oraz wybierz język w którym chcesz otrzymać połączenie lub kod SMS. Po dokonaniu wyboru metody weryfikacji otrzymasz w ciągu kilku sekund połączenie lub 6 cyfrowy PIN czyli kod SMS dla potwierdzenia numeru kontkatowego. Wpisz otrzymany kod i przejdź dalej.

Krok 6. Informację dotyczące właścicieli rzeczywistych

W tym kroku wprowadzasz informację dotyczące beneficentów rzeczywistych podmiotu. Amazon uznaje za faktycznych właścicieli osoby fizyczne, które posiadają co najmniej 20% udziałów, akcji lub prawa głosu w firmie lub też inne osoby fizyczne, które sprawują w kontrolę w procesie zarządzania firmą.

W przypadku kiedy właściciel rzeczywisty nie został wyznaczony jako główna osoba do kontaktu, to jesteś zobowiązany podać dane każdego właściciela firmy. Po wpisaniu prawidłowo wszystkich wymaganych informacji przejdź do następnego kroku.

konto na amazonie

Krok 7. Konto płatności

Kolejnym krokiem jest utworzenie metody płatności. Amazon poprosi Cię o podanie danych karty kredytowej. Amazon w pierwszej kolejności zweryfikuję wpisane dane karty kredytowej, a następnie pobierzę opłatę za subksrypcję oraz dodatkowe koszty wyliczone pod koniec cyklu rozliczeniowego. Wpisz wszystkie wymagane dane i przejdź do następnego kroku.

amazon rejestracja konta

Krok 8. Nazwa sklepu

Jednym z ostatnich już kroków jest wpisanie nazwy sklepu czyli nazwy, która będzie widoczna dla Twoich klientów. Wpisz nazwę swojego sklepu i naciśniej przycisk „start listing your products” czyli zacznij wystawiać swoje produkty.

Na końcu zostaniesz poproszony o zabezpieczenie swojego konta przez dwuetapową weryfikację czyli Amazon podczas wpisania loginu oraz hasła do konta prześlę na podany numer telefonu podczas rejestracji kod autoryzujący. Jest to zalecana metoda zabiezpieczenia Twojego konta przed nieupoważnionym dostępem do konta sprzedawcy czyli w przypadku kradzieży danych do logowania. Ważne jest, aby hasło do konta składało się z wielu znaków i kombinacji małych i dużych liter oraz znaków specjalnych.

amazon rejestracja

Krok 9. Weryfikacja dokumentów

Na końcu procesu rejestracji Amazon poprosi o przedstawienie dokumentów potwierdzających wprowadzone informacę. Krok ten reguluje prawo Unii Europejskiej dla konta Amazon Payments Europe do otrzymywania płatności za transkacje na rynkach Unii Eurpoejskiej.

rejestracja konta sprzedawcy na amazon

Jest to ostatni krok procesie rejestracji konta sprzedawcy na Amazon. Mamy nadzieję, że przedstawione przez nas informację dały Ci wiedzę jak założyć konto na Amazon, przygotować się należycie do rejestracji i pomyślnej weryfikacji konta sprzedawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *