Sprzedaż na Amazon wiąże się z nieustanną aktualizacją zasad sprzedaży. Dnia 22 lutego br. Amazon i eBay wprowadzają nowe zasady dotyczące atrybutów dla odzieży od dziś obowiązują te zasady zarówno na Amazon oraz eBay. W tym przypadku musisz zaktualizować swoją ofertę o wymagane atrybuty bo w przeciwnym razie nie oferty nie będą aktywne. Obowiązki dotyczące nowych atrybutów odzieży na Amazon wprowadza jako rozmiary odzieży, co według marketu poprawi ogólne wrażenia z zakupów przez klientów poprzez „spójne i dokładne dane”.

Sprzedaż na Amazon do tej pory nakładała obowiązek dla sprzedawców aby podawali rozmiary odzieży za pomocą dowolnego tekstu. Od teraz zostało to zastąpione atrybutami rozmiaru, takimi jak:

Sprzedawcy będą musieli używać tych standardowych atrybutów rozmiaru podczas tworzenia nowych ofert oraz aktualizowania istniejących.

Amazon wypowiada się „Do tej pory sprzedawcy podawali rozmiar odzieży za pomocą dowolnego tekstu. Od teraz sprzedawcy muszą wybrać wartości ze standardowej listy dla atrybutów rozmiaru, takich jak rozmiar odzieży, typ ciała i typ wzrostu dla SUKIENEK, SWETRÓW, MARYNAREK, BLUZ, PŁASZCZY, KAMIZELEK, KURTEK, TUNIK, SKARPET.. Wymienione atrybuty poprawią wrażenia klientów podczas przeglądania ofert, wyświetlając standardowe i spójne wartości rozmiaru ”.

W serwisie eBay obowiązują nowe wymagania szczegółowe dotyczące przedmiotów w sześciu kategoriach dla wszystkich nowych i poprawionych aukcji. Jeśli sprzedajesz w odpowiednich kategoriach, możesz pobrać poniższe pliki Excel, aby dokładnie sprawdzić, co będzie wymagane.

Fashion item specifics (otwórz xls)

Home and Garden item specifics (otwórz xls)

Business & Industrial item specifics (otwórz xls)

Sporting Goods item specifics (otwórz xls)

Musical Instruments item specifics (otwórz xls)

Health & Beauty item specifics (otwórz xls)

W razie pytań zachęcamy do kontaktu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *