Szukaj
Close this search box.

Wielu sprzedawców na Amazon korzysta z wirtualnych kont bankowych na rynkach zagranicznych. Sprzedawcy mają dwie możliwości – przyjąć płatność w lokalnej walucie i pozwolić Amazonowi na przewalutowanie lub otworzyć wirtualne konto bankowe u dostawcy usług płatniczych i zaakceptować kurs wymiany. Zwykle, korzystając z wirtualnego konta bankowego, sprzedawcy mogą zaoszczędzić nawet 2% w porównaniu z kursem wymiany na Amazon, a więc jest to opłacalny wybór.Otwarcie wirtualnego konta bankowego jest prostsze niż otwarcie konta bankowego w UK czy USA. 

Zazwyczaj w większości krajów, aby otworzyć konto bankowe, będziesz potrzebować mnóstwo dokumentów, a w wielu przypadkach będzie to niemożliwe, jeśli nie masz podmiotu zarejestrowanego w tym kraju lub stałego pobytu.Od teraz na Amazonie wybór wirtualnego konta bankowego będzie znacznie bardziej ograniczony niż wcześniej ze względu na nową politykę dostawcy usług płatności. Amazon uruchamia nowy program dostawców usług płatniczych i wkrótce sprzedawcy będą mogli korzystać jedynie z kilku wybranych dostawców. 

Zmiany, które zostały wprowadzone Amazon tłumaczy większą kontrolą nad wykrywaniem i zapobieganiem nadużycią tak aby platforma była bezpieczniejsza dla swoich użytkowników.Dostawcy usług płatniczych którzy już zostali dodani do programu:

Jeśli korzystasz z usługi dostawcy, który jest już zarejestrowany do udziału w programie dostawcy usług płatniczych to, nie musisz podejmować żadnych działań. Jeżeli twój dostawca nie jest wymieniony jako podmiot zarejestrowany w programie to warto jest się skontaktować z dostawcą czy zamierza rejestrować się do programu płatności na Amazon.